infolinia: 58 690 49 49
email: biuro@tanierejsowanie.pl
telefon ikona email ikona
Social media Facebook Social media YouTube Social media Instagram
menu button

Rejs ekspedycyjny na Antarktydę z całkowitym zaćmieniem słońca - MS Roald Amundsen

Rejsy na Antarktydę

promo_12 Nocleg przed rejsem w hotelu w Santiago de Chile ze śniadaniem w cenie!
promo_12 Chilijskie fiordy i Orkady Południowe wraz ze słynnymi cieśninami na trasie - Drake'a i Magellana!
promo_12 Przeloty wewnętrzne w cenie!
Oferta w PDF
ikona

Termin: 24.11.2021 - 11.12.2021

ikona

Armator: Hurtigruten

ikona

Liczba dni: 18

ikona Program

Dzień Port Wpłynięcie Wypłynięcie
1 - śr - 24.11 Santiago de Chile / Chile - -
2 - cz - 25.11 Punta Arenas / Chile 15:00 -
3 - pt - 26.11 Dzień na morzu
Cieśnina Drake’a
- -
4 - so - 27.11 Dzień na morzu - -
5 - nd - 28.11 Antarktyda 08:00 -
6 - pn - 29.11 Antarktyda - -
7 - wt - 30.11 Antarktyda - -
8 - śr - 01.12 Antarktyda - -
9 - cz - 02.12 Antarktyda - 16:00
10 - pt - 03.12 Dzień na morzu - -
11 - so - 04.12 Orkady Południowe (całkowite zaćmienie słońca) / Argentyna 08:00 19:00
12 - nd - 05.12 Dzień na morzu - -
14 - wt - 07.12 Stanley / Falklandy 08:00 -
15 - śr - 08.12 Stanley / Falklandy - -
16 - cz - 09.12 Stanley / Falklandy - 17:00
17 - pt - 10.12 Dzień na morzu
Cieśnina Magellana
- -
18 - so - 11.12 Punta Arenas / Chile 09:00 -

ikonaCennik

Zapytaj o ten rejs
Usługa Cena
kabiny z oknem od 11765 EUR
kabina z oknem promo 11765 EUR
Cabin image

Cabin image
Kabiny mogą się różnić od przedstawionych na zdjęciach
  • ✓ opłaty portowe w cenie
* ceny za osobę w kabinie dwuosobowej

ikonaDodatkowe informacje

W roku 2021 całkowite zaćmienie Słońca będzie obserwowane tylko i wyłącznie w regionie Antarktydy. Planujemy doświadczyć tego widowiska na Morzu Podbiegunowym w pobliżu Południowych Wysp Orkadów, grupy czterech wysp około 600 km (nieco ponad 370 mil) na północny wschód od Półwyspu Antarktycznego.

Zespół ekspedycyjny będzie zaopatrzony w specjalne okulary przeciwsłoneczne z filtrem zaprojektowane specjalnie w celu ochrony oczu przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym i podczerwonym. Profesjonalny astronom będzie również dostępny przez cały czas trwania rejsu, zapewniając serię pogłębionych wykładów na temat tego niezwykłego zdarzenia

Ponadto otrzymasz porady i pomysły od profesjonalnych fotografów pokładowych z Canon Academy, w jaki sposób uchwycić to spektakularne wydarzenie. To niezwykłe widowisko będzie uwiecznione również na nagraniach z dronów jeśli pozwolą na to warunki. Później będzie można uzyskać dostęp do nagrań i udostępnić je znajomym i rodzinie.

 

Atuty oferty:

✓ doświadcz zjawiska całkowitego zaćmienia słońca w regionie Orkad Południowych w obecności doświadczonego astrofizyka ( takie zjawisko w tym regionie zdarza się raz na 400 lat ! )

✓ odkryj nieznane piękno Patagonii, Antarktydy oraz Falklandów

✓ wspaniała okazja do obserwacji niespotykanej gdzie indziej fauny i flory - zobacz pingwiny i wieloryby w swoim naturalnym środowisku

✓ nowy, bezemisyjny i ekologiczny statek o wysokim standardzie

✓ weź udział wraz grupą ekspertów w warsztatach badawczo - naukowych na pokładzie statku,w centrum ekspedycyjnym

 

Harmonogram rejsu :

Dzień 1 : Twoja przygoda zaczyna się od noclegu w Santiago, ekscytującej i różnorodnej stolicy Chile. Jest tu wiele do odkrycia : od lodowców andyjskich na obrzeżach miasta, drapacze chmur w centrum,piękną architekturę kolonialną, aż po brzegi szybko płynącej rzeki Mapacho.

Dzień 2 : Poranny przelot do Punta Arenas, gdzie czeka na Ciebie hybrydowy statek ekspedycyjny MS Roald Amundsen, gotowy na wyprawę na Antarktydę.

Dzień 3-4 : Płyniemy przez malowniczy kanał Beagle i legendarną Cieśninę Drake'a. Na pokładzie zespół ekspedycyjny rozpoczyna program wykładów, dostarczając informacji o fantastycznych zwierzętach, geologii i historii Antarktydy. Czas na morzu to także świetny czas na korzystanie ze wszystkich udogodnień naszego zaawansowanego statku wypraw hybrydowych

Dzień 5-9 : Witamy na Antarktydzie! Z panoramicznymi widokami gór lodowych, krystalicznie czystą wodą Antarktyda zawsze wzbudza zachwyt. W każdej chwili możesz spotkać rodziny wielorybów w swoim naturalnym środowisku. Być może jeszcze bardziej inspirujące będzie Twoje pierwsze spotkanie z ogromnymi koloniami pingwinów.

Nasz zespół ekspedycyjny skorzysta z każdej okazji aby zejść na ląd i odkryć imponującą scenerię Antarktydy. Za pomocą profesjonalnych pontonów dostaniemy się do najczystszych terenów, zbliżając się do natury.

Dzień 10 :  Zrelaksuj się w ciszy dnia na morzu, dzieląc się doświadczeniami i wymieniając historie z innymi poszukiwaczami przygód. Korzystaj z udogodnień naszego innowacyjnego statku ekspedycyjnego i wypatruj dzikiej przyrody z naszych zewnętrznych pokładów.

Dzień 11 : Orkady Południowe składają się z czterech wysp, położonych około 600 km na północny wschód od Półwyspu Antarktycznego. Przybywamy tutaj bardzo wcześnie rano, aby doświadczyć Zaćmienia Słońca. Nasz zespół ekspedycyjny będzie na pokładzie, aby rozdać specjalne filtry słoneczne, które ochronią Twoje oczy podczas obserwacji niezwykłego zdarzenia.

Po zaobserwowaniu zaćmienia Słońca planujemy zbadanie samych południowych wysp Orkadów. 85% powierzchni wysp składa się z lodowców, dzięki czemu jest idealnym lokum dla różnych gatunków pingwinów i fok. Dołożymy wszelkich starań, aby pokonać trasę przez góry lodowe, lód morski i częste mgły.

Dzień 12-13 : Dni na morzu. Wybieramy kurs na Falklandy. Nasz zespół ekspedycyjny poinformuje cię o historii i biologii wysp, poznasz dziką przyrodę z naszych zewnętrznych pokładów poszukując Albatrosów. Korzystając z najnowocześniejszych mikroskopów w centrum nauki na statku, możesz analizować próbki pobrane podczas wyprawy, aby zobaczyć inny rodzaj „dzikiej przyrody” na poziomie komórkowym.

Dzień 14-16 : Powitaj Falklandy! Są one pełne cudów natury, z fantastycznie czystym, błękitnym niebem oraz oszałamiającymi plażami z białego piasku. Pingwiny wędrują tutaj po plażach, często zbliżając się do ludzi, aby rzucić okiem z ciekawości, a nawet pozować do zdjęć! Planujemy zejść na ląd, aby odkrywać ten teren podczas wędrówek i dostrzec niektóre z wielu gatunków ptaków.

Dzień 17 : Dzień na morzu. Po przepłynięciu Cieśniny Magellana będziemy mieli czas na podsumowanie wszystkiego, czego doświadczyliśmy podczas rejsu. Końcowe wykłady prezentujące materiały zebrane podczas ekspedycji udowodnią, że warto było eksplorować z nami te niezwykłe tereny.

Dzień 18 : Poranny wylot z Punta Arenas do Santiago de Chile.

 

Cena obejmuje:

- nocleg przed rejsem w hotelu w Santiago de Chile ze śniadaniem

- przelot w obie strony na trasie Santiago de Chile - Punta Arenas - Santiago de Chile

- transfer między hotelem w Santiago de Chile a lotniskiem przed rejsem

- transfer między lotniskiem w Punta Arenas a statkiem w obie strony wraz z krótką wycieczką w Punta Arenas z lunch boxem

- rejs statkiem ekspedycyjnym MS Roald Amundsen ****

- zakwaterowanie w kabinie 2 os. w wybranej kategorii,

- pełne wyżywienie (śniadanie, lunch, obiadokolację) wraz z pakietem napojów do posiłków (lokalne piwo i wino oraz woda),

- napoje poza posiłkami (kawa i herbata),

- internet WiFi na pokładzie

- pakiet wycieczek fakultatywnych

- korzystanie z basenu, siłowni oraz urządzeń sportowo – rekreacyjnych ,

- udział w wykładach naukowo przyrodniczych organizowanych na statku

- możliwość korzystania z udogodnień w centrum naukowym na pokładzie takich jak zaawansowane mikroskopy z optyką Carl Zeiss czy obszerna biblioteka

- czynny udział w bieżących badaniach naukowych pod okiem ekspertów

- wynajem specjalistycznych butów, kijków trekkingowych oraz pełnego wyposażenia wymaganego do czynności podczas eksploracji terenów badawczych

- wiatro i wodoodporna kurtka dla każdej osoby

- opłaty portowe

- napiwki dla załogi

 

Cena nie obejmuje:

- ubezpieczenia KL, NW i bagażu,

- Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (2 EUR/rejs/os.),

- wycieczek fakultatywnych zamawianych na pokładzie statku,

- korzystania z punktów usługowych dostępnych na statku

 

Zgłoszenie na rejs