infolinia: 58 690 49 49
email: biuro@tanierejsowanie.pl
telefon ikona email ikona
Social media Facebook Social media YouTube Social media Instagram
menu button
Wyszukiwarka rejsów

Polecamy rejsy

Rejs z Reykjaviku do Kopenhagi
Rejs  z Reykjaviku do Kopenhagi
statek: Nieuw Statendam
ikonaikonaikonaikonaikona

termin: 10.07.2024 - 20.07.2024
region: Islandia
Promocja trwa do wyczerpania miejsc!
od 699 EUR/os. (11 dni)
szczegóły
Serce brazylijskiej Amazonii z Barbadosu
Rejs Amazonka z Bridgetown
statek: Sirena
ikonaikonaikonaikonaikona

termin: 04.01.2025 - 22.01.2025
region: Karaiby
Promocja trwa do wyczerpania miejsc!
od 5579 EUR/os. (19 dni)
szczegóły
Emiraty Arabskie z Dubaju
Rejs Emiraty Arabskie z Dubaju
statek: AIDAprima
ikonaikonaikonaikonaikona

termin: 10.01.2025 - 17.01.2025
region: Emiraty Arabskie
Piwo, wino i napoje oraz napiwki w cenie!
od 595 EUR/os. (8 dni)
szczegóły

Wycieczki fakultatywne z polskim pilotem

 

Przedstawiamy wycieczki organizowane na poprzednich rejsach z polskim pilotem.

Podczas Twojego rejsu programy i ceny mogą być inne. Wycieczki organizujemy na podstawie naszego doświadczenia, mając na uwadze atrakcyjny program i cenę. Oferta wysyłana ok. 4 tygodnie przed rejsem.

 

REGIONY

Fiordy NorweskieMorze ŚródziemneKaraiby

 

PORTY

Alesund Barcelona Bergen Civitavecchia Cozumel Flam Geiranger George Town Hellesylt Honningsvag Kajmany Malta Neapol Ocho Rios Puerto Limon Rzym Stavanger Tromso Valetta

 

 

Fiordy Norweskie

Alesund

Spacer po centrum Ålesund, razem z górującym nad miasteczkiem punktem widokowym. Miasto jest malowniczo położone pośród Alp Sunnmøre. Najstarsza część położona jest na skraju wyspy i urzeka połączeniem morza oraz pięknej secesyjnej architektury. Zachwyca malowniczy port Brosundet i Kongens gate.

Czas trwania 2 godziny 

Wliczone w cenę rejsu z polskim pilotem. 

 

Bergen - stare miasto, targ rybny i wzgórze Floyen

Wycieczka piesza po „stolicy Fiordów Norweskich”. Twierdza Bergenhus, w skład której wchodzi średniowieczna Hala Haakona, Wieża Rosenkrantza oraz Kościół NMP. Zabytkowe nabrzeże Bryggen, które znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Targ rybny, gdzie będzie możliwość skosztowania łososia przygotowywanego tu na różne sposoby. Wjazd kolejką szynową Floibanen na wzgórze Floyen położone na wysokości 320 m n.p.m., z którego rozpościera się wspaniała panorama na całe miasto i sąsiednie wyspy.

Czas trwania 3 godziny

Cena 35 EUR/os.

Flam

Opuszczając port we Flam wjedziemy stromymi drogami, przez górskie tunele do Doliny Nærøy. Podczas wycieczki zobaczymy wspaniałe górskie widoki,  majestatyczne wodospady i zapierające dech w piersiach skarpy dotrzemy nad Jezioro Vangvatnet, do miejscowości Voss. Tam przesiądziemy się na słynną kolej Flamsbana. Pociąg, którym przejedziemy przez dolinę Flam pokonuje wysokość 867 m i jedną z najpiękniejszych, najbardziej malowniczych linii kolejowych na świecie.

W cenie wycieczki zawarty jest lunch.

Czas trwania 6 godzin

Cena 209 EUR/os.

Stavanger

Rejs statkiem 50 kilometrów w głąb Lysefjordu. Podczas rejsu będziemy mogli podziwiać oszałamiające widoki stromych gór lodowców oraz niezamieszkałych wysp. Kontynuując na północ dotrzemy do słynnej półki skalnej - Preikestolen, która wznosi się na wysokości 604 metrów i będziemy mogli ją podziwiać z pokładu.

Czas trwania 2,5 godziny  

Cena 110 EUR/os. 

Geiranger - wjazd na szczyt Dalsnibba

Dzięki swojemu oszałamiającemu pięknu dolina Geiranger jest najpopularniejszą wakacyjną destynacją w Norwegii. Malowniczą górską drogą przez dolinę Oplenske dojedziemy do Djupvatn. Tam autokar rozpocznie wspinaczkę na wznoszący się na 1500 m. n.p.m. szczyt Dalsnibba, gdzie będziemy mieli czas na podziwianie niesamowitych krajobrazów - gór, lodowców i jezior.

Czas trwania 3 godziny

Cena 79 EUR/os.  

Panoramiczny przejazd z Hellesylt do Geiranger

Wycieczka panoramiczna w trakcie której będziemy mogli podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy. Podczas przejazdu zaplanowano wiele przystanków na punktach widokowych, z których podziwiać można fiordy, doliny, lodowce i górskie pejzaże. Rozpoczniemy od wioski Hellesylt, która otoczona jest imponującymi, stromymi, górami i niezliczonymi wodospadami. Punktem kulminacyjnym na trasie będzie wjazd na szczyt 1476 m.n.p.m. z którego roztacza się majestatyczny widok na Fiord Geiranger, który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO (gdyby ze względów atmosferycznych wjazd był niedostępny zostanie zaproponowany inny punkt widokowy). W trakcie wycieczki będziemy mogli również podziwiać wspaniałe jeziora Stryn i Hornindal (najgłębsze jezioro w Europie - 514 metrów) oraz Park Narodowy Jostedal Glacier National Park. Wycieczkę zakończymy w uroczym miasteczku Geiranger, które również zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W cenę wycieczki wliczona jest przekąska.

Czas trwania 7,5 godziny

Cena 180 EUR/os.

Honningsvag – wycieczka na Przylądek Północny

Położony na wyspie Mageroya Przylądek Północny to jedno z najdalej wysuniętych na północ miejsc w Europie. Dotrzemy do niego po ok. godzinnej podróży przez drogi surowej tundry i piękne górskie krajobrazy. Na miejscu zaplanowano czas wolny na podziwianie niesamowitych widoków, klifów wpadających do wody na styku Oceanu Atlantyckiego i Arktycznego. Będzie również możliwość zapoznania się z historią regionu i zakupu pamiątek w Centrum Turystycznym.

Czas trwania 3 godziny

Cena 100 EUR/os.  

Tromso - wycieczka po mieście, muzeum oraz kolejka linowa

Wycieczka rozpocznie się od wizyty w Muzeum Tromso, gdzie zobaczymy m.in. wystawę poświęconą kulturze ludu Saamów czy sztuczną zorzę polarną. Następnie zwiedzimy Katedrę Arktyczną oraz rezerwat przyrody jeziora Prestvannet. Na koniec wjedziemy kolejką linową na szczyt góry Storsteinen, z którego rozpościera się wspaniały widok na "Bramę Arktyki" - miasto Tromso.

Czas trwania 3 godziny

Cena 90 EUR/os.

Morze Śródziemne

Barcelona

Wycieczkę rozpoczniemy od wjazdu na Wzgórze Montjuïc z punktami widokowymi i obiektami olimpijskimi. Następnie przejedziemy wzdłuż Paseo Gracia gdzie znajdują się dzieła słynnego architekta Antonio Gaudiego Casa Mila i Casa Batio, kościół Sagrada Familia (z zewnątrz). Na koniec wspólnej wycieczki zobaczymy dzielnicę gotycką z Katedrą Św. Eulalii oraz najsłynniejszą promenadę Barcelony - Las Ramblas

Czas trwania 5,5 godziny 

Cena 45 EUR/os.

 

Civitavecchia (Rzym)

Na trasie wycieczki znajdzie się Watykan w tym Plac oraz Bazylika Św. Piotra i najbardziej znane rzymskie zabytki w tym m.in. Piazza Navona, Fontanna Czterech Rzek, Fontanna di Trevi, Panteon. (zwiedzanie obiektów z zewnątrz)

W czasie wycieczki zaplanowano czas wolny ok 1,5 godziny. UWAGA: przejazd z Civitavecchia do Rzymu trwa ok. 75 minut w jedną stronę.

Czas trwania 8 godzin 

Cena 80 EUR/os.

Malta

Objazd południowo-zachodniej Malty pozwoli zobaczyć widowiskową panoramę klifów południowej części wyspy. Na trasie jest Rabat i Mdina - średniowieczna stolica Malty, gdzie podczas spaceru wąskimi uliczkami, zachwycimy się widokiem z murów obronnych miasta. La Valetta - zwiedzanie historycznej siedziby Zakonu Kawalerów Maltańskich. Spacer do Ogrodów Barracca, najpiękniejszego parku stolicy. Pałac Wielkiego Mistrza. (Na życzenie: Katedra św. Jana Chrzciciela z obrazami Caravaggia +10 EUR) Czas wolny na zakup pamiątek.

Czas trwania 6 godzin 

Cena 45 EUR/os.

Neapol - Pompeje

Przejazd autokarem z Neapolu do starożytnych Pompei. Zwiedzanie miasta, które zostało zasypane pyłem wulkanicznym podczas erupcji wulkanu Wezuwiusz w 79 roku n.e., a po wiekach odnalezione i odkopane. Bardzo dobrze zachowane domy, sklepy, teatry, ulice, lokalny przewodnik opowie o życiu codziennym i zwyczajach ówczesnych mieszkańców. Po wizycie w Pompejach, powrót do Neapolu, gdzie odbędzie się objazd panoramiczny miasta, a następnie spacer od Castel dell'Ovo po Plac Plebiscytu, z Pałacem Królewskim, Teatr San Carlo, Plac Miejski z Basztą Andegaweńską.

Czas trwania 6 godzin 

Cena 60 EUR/os.

Karaiby

Cozumel

Wycieczkę rozpoczniemy od przepłynięcia szybkim promem do Playa del Carmen, gdzie rozpoczniemy autokarową wycieczkę do przepięknych ruin miasta Majów Tulum - Zama, malowniczo położonych na karaibskim klifie. Miasto Majów otoczone jest z trzech stron murem chroniących jego mieszkańców przed niebezpieczeństwem nadchodzącym od strony lądu oraz od strony morza wysokim klifem oraz widoczną z daleka rafą koralową w której Majowie wydrążyli bezpieczne korytarze. Spacer po strefie, zwiedzanie znajdujących się tutaj obiektów a mianowicie: Świątyni Fresków budowanej w kilku etapach i służącej min. jako obserwatorium ruchów Słońca, Świątyni Zstępującego Boga (wzniesionej na fundamentach starszej budowli) z wizerunkiem antropomorficznego skrzydlatego tworzenia, opadającego głową w dół, któremu Majowie oddawali cześć wiążąc jego osobę z wizerunkiem Boga Pszczół. Po zwiedzaniu zaplanowano czas na kąpiel na plaży uznanej za jedną z najpiękniejszych plaż świata.

Czas trwania 8 godzin 

Cena 95 EUR/os.

 

Kajmany

W trakcie wycieczki będziemy mieli okazję żeby obcować z jednymi z najbardziej fascynujących stworzeń świata morskiego, w ich naturalnym środowisku czyli płaszczkami i rozgwiazdami. Wycieczkę rozpoczniemy od przejazdu do przystani Safe Haven, podczas której dowiemy się kilku ciekawostek na temat Kajmanów. Po krótkim szkoleniu z zakresu bezpieczeństwa popłyniemy do Stingray City, aby nakarmić, popływać i wejść w interakcję z płaszczkami co z pewnością będzie dla każdego niezapomnianym przeżyciem. Następnie udamy się do Starfish Point, gdzie będziemy mogli obserwować rozgwiazdy, te niezwykłe stworzenia morskie w rzeczywistości nie są rybami, ale raczej bliskimi krewnymi jeżowca.

Czas trwania 3 godziny 

Cena 75 USD/os.

Ocho Rios

Ocho Rios jest popularnym kurortem turystycznym na Jamajce słynącym z doskonałych warunków do uprawiania sportów wodnych. W trakcie wycieczki odwiedzimy wodospady Dunn’s River. Są to najpopularniejsze i przez wielu uznawane za najładniejsze wodospady na mapie turystycznej Jamajki. Podczas półtoragodzinnego zwiedzania będziemy podziwiać piękno bujnej przyrody i przejdziemy się na „mokry spacer” korytem rzeki, następnie udamy się na plażę, gdzie zasmakujemy lokalnej przekąski. Na koniec wycieczki zatrzymamy się na degustację wyśmienitego Jamajskiego rumu Appleton oraz kawy marki Blue Mountain Caffe, która jest jedną z najdroższych na świecie a przez wielu smakoszy została uznana także za najlepszą. ***Zalecane posiadanie obuwia do wody najlepiej z gumową podeszwą***

Czas trwania 5 godzin 

Cena 75 USD/os.

Puerto Limon

W trakcie wycieczki z lokalnym przewodnikiem będziemy mieli okazję poznać najważniejsze aspekty kultury afro-karaibskiej i bogatą przyrodę tego fascynującego regionu. Rozpoczniemy od zwiedzania Puerto Limon, a następnie przejedziemy do Parku Narodowego Cahuita, gdzie znajduje się las deszczowy oraz plaże. Podczas wizyty w parku bardzo często można spotkać małpy, leniwce, legwany, tukany, kolorowe żaby i wiele innych gatunków zwierząt. Kolejnymi przystankiem będzie plantacja bananów, gdzie dowiemy się wielu ciekawostek na temat tych niezwykłych owoców, a następnie drogą prowadzącą wzdłuż wybrzeża dojedziemy do Kanału Tortuguero, gdzie czeka nas około 60-minutowy rejs. Na koniec będzie możliwość zakupienia lokalnych pamiątek.

Czas trwania 6 godzin 

Cena 120 EUR/os.

 

 

Pytania i odpowiedzi

W jakim języku prowadzone są wycieczki?

- po polsku - dotyczy rejsów z polskim pilotem 

 

Kiedy zamówić wycieczki?

Oferta wycieczek fakultatywnych w języku polskim jest wysyłana ok. 4 tygodnie przed rejsem.