infolinia: 58 690 49 49
email: biuro@tanierejsowanie.pl
telefon ikona email ikona
Social media Facebook Social media YouTube Social media Instagram
menu button

Rejs ekspedycyjny - Spitsbergen i niedźwiedzie polarne - MS Nordstjernen

Rejsy polarne

promo_12 Wyjątkowa trasa szlakiem arktycznych odkrywców
promo_12 zobacz misie polarne!
Oferta w PDF
ikona

Termin: 18.08.2021 - 23.08.2021

ikona

Armator: Hurtigruten

ikona

Liczba dni: 6

ikona Program

Dzień Port Wpłynięcie Wypłynięcie
1 - śr - 18.08 Nocleg w hotelu w Longyearbyen - -
2 - cz - 19.08 Longyearbyen (Spitsbergen) / Norwegia - 12:00
2 - cz - 19.08 Barentsburg / Norwegia 17:00 22:00
3 - pt - 20.08 Magdalenefjord / Norwegia - -
4 - so - 21.08 Park Narodowy Płn-Zach. Spitsbergenu / Norwegia
(Woodfjorden, Liefdefjorden, Moffen & 80°North)
- -
5 - nd - 22.08 Ny Alesund (Spitsbergen) / Norwegia
(Kongsfjorden)
10:00 18:00
6 - pn - 23.08 Longyearbyen (Spitsbergen) / Norwegia 08:00 -

ikonaCennik

Zapytaj o ten rejs
Usługa Cena
kabiny wewnętrzne od 1640 EUR
kabina wewnętrzna bez łazienki 1640 EUR
kabina wewnętrzna 2334 EUR
kabiny z oknem od 2561 EUR
kabina z oknem z ograniczonym widokiem (bulaj) 2561 EUR
kabina z oknem 2687 EUR
 • ✓ opłaty portowe w cenie
* ceny za osobę w kabinie dwuosobowej

ikonaDodatkowe informacje

Rejs zabytkowym statkiem ekspedycyjnym MS Nordstjernen to niezapomniane i jedyne w swoim rodzaju doświadczenie na Spitsbergenie.

Spędź jedną noc na lądzie, a resztę na morzu - żeglując wzdłuż zachodniego wybrzeża Spitsbergenu. Eksploruj piękne lodowce i fiordy oraz obserwuj dziką przyrodę w towarzystwie wykwalifikowanej załogi. 

 

Atuty rejsu :

✓ wspaniała trasa wzdłuż Parku Narodowego Północno-Zachodniego Spitsbergenu wraz z majestatycznymi fiordami

✓ podziwiaj niedźwiedzie polarne w ich naturalnym środowisku

✓ doświadcz zjawiska białych nocy, które pozwoli na odkrywanie Spitsbergenu w świetle dziennym przez 24 h/dobę (do 23 sierpnia)

✓ przekrocz równoleżnik 80°N i odkryj dzikie zakątki północnego Spitsbergenu wraz z grupą ekspedycyjną

✓ poczuj nostalgiczny klimat zabytkowego statku ekspedycyjnego MS Nordstjernen podczas niezapomnianej podróży szlakiem odkrywców

✓ skorzystaj z noclegu przed rejsem aby przygotować się na morską wyprawę

 

Harmonogram rejsu :

Dzień 1 Twoja przygoda zaczyna się od pobytu w hotelu w Longyearbyen w otoczeniu wspaniałej scenerii na skraju dzikiej przyrody.

Dzień 2 Po śniadaniu w hotelu dołącz do wycieczki z przewodnikiem, która obejmuje wizyty w Svalbard Museum i Camp Barentz. Po trzygodzinnej wycieczce zaokrętuj się na nostalgicznym statku ekspedycyjnym MS Nordstjernen, aby popłynąć Isfjordem do rosyjskiej osady Barentsburg. Tutaj możesz odkrywać rosyjskie artefakty i architekturę, brać udział w pokazie folklorystycznym lub chłonąć prawdziwą rosyjską atmosferę w lokalnym pubie.

Dzień 3 Docieramy z naszą grupą ekspedycyjną do majestatycznego Fiordu Magdaleny. Obszar ten jest bogaty w skaliste wysepki oraz plaże. Znajdziesz tutaj stację wielorybniczą i cmentarz z XVI wieku. Za pomocą specjalistycznych pontonów typu zodiak mamy zamiar odkryć to cudowne arktyczne pustkowie. Mamy nadzieję spotkać niedźwiedzie polarne, wieloryby i foki.

Dzień 4 Tego dnia staniemy się prawdziwymi odkrywcami! Przed nami majestatyczny Park Narodowy Północno-Zachodniego Spitsbergenu. To wspaniała przestrzeń, gdzie zobaczymy między innymi szybko poruszający się lodowiec Monako. To jeden z największych lodowców Spitsbergenu, położony w Liefdefjorden. Nazwę swą zawdzięcza księciu Albertowi I z Monako, który odkrył go podczas swych ekspedycji w latach 1906-1907. Czoło lodowca ma szerokość około 7 km, a jego wysokość to imponujące 60 m. Przepłynięcie przez mieniący się wieloma odcieniami błękitu pak lodowy z cielącego się lodowca robi ogromne wrażenie.  Tego dnia odkryjemy również źródła termalne Jotunkjeldane. W pobliżu możemy zobaczyć niedźwiedzia polarnego szukającego ptasich jaj. W pobliżu znajdują się liczne skupiska wielorybów i fok. Jeśli warunki będą sprzyjające, przekroczymy równoleżnik 80° N i odkryjemy najbardziej odległe zakątki północnego Spitsbergenu wraz z grupą ekspedycyjną.

Dzień 5: W pierwszej połowie dnia będziemy mieli okazję podziwiać Kongsfjorden, który jest największym fiordem na północno-zachodnim wybrzeżu Spitsbergenu i domem dla majestatycznego lodowca Kongsbreen. Później zacumujemy w Ny-Ålesund. Miasteczko to jest jednym z najbardziej wysuniętym na północ na świecie miejscem gdzie lokalna społeczność mieszka przez cały rok. Obecnie znajduje się tutaj zaawansowana stacja badawcza High Arctic.

Dzień 6: Twoja arktyczna przygoda kończy się w Longyearbyen. Wczesnym rankiem autobus transferowy zabierze Cię na lotnisko. Mamy nadzieję, że wykonane podczas ekspedycji filmy i fotografie pozwolą jeszcze długo cieszyć się wspomnieniami z tej niezwykłej wyprawy.

 

Cena obejmuje:

 • rejs statkiem ekspedycyjnym MS Nordsjernen
 • zakwaterowanie w kabinie 2-os. wybranej kategorii,
 • pełne wyżywienie (śniadanie, lunch, obiadokolację) wraz z pakietem napojów do posiłków (lokalne piwo i wino oraz woda) oraz pakiet napojów poza posiłkami (kawa i herbata),
 • nocleg przed rejsem w hotelu w Longyearbyen (Coal Miners’ Cabins dla gości kabin bez łazienki, Hotel Radisson Blu Polar 4* dla gości pozostałych kabin)
 • transfery lotnisko-hotel oraz port-lotnisko,
 • 3 godzinna wycieczka po mieście Longyearbyen wraz z Camp Barentz oraz muzeum tuż przed zaokrętowaniem na statek,
 • wynajem specjalistycznych butów, kijków trekkingowych oraz pełnego wyposażenia wymaganego do czynności podczas eksploracji terenów badawczych,
 • udział w wykładach naukowo przyrodniczych organizowanych na statku przez grupę badawczą,
 • opłaty portowe.

 

Cena nie obejmuje:

 • ubezpieczenia KL, NW i bagażu,
 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (2 EUR/rejs/os.).

 

  

Zgłoszenie na rejs